Aprokam

Přejít na Volně prodejné přípravky

Indikace

Antibiotická profylaxe pooperační endoftalmitidy po operaci šedého zákalu. Aprokam obsahuje léčivou látku cefuroxim natricum, který patří do skupiny antibiotik nazývaných cefalosporiny.

Antibiotika se používají k usmrcení bakterií nebo mikroorganizmů, které způsobují infekci. Je nutné brát v úvahu oficiální pokyny týkající se správného používání antibakteriálních látek, včetně pokynů o antibiotické profylaxi v oční chirurgii.

Aprokam po rekonstituci podává oční chirurg  intraokulární injekcí do přední komory oka v doporučených aseptických podmínkách pro operaci šedého zákalu.

Přípravek Aprokam je dodáván jako sterilní prášek, který se před použitím rozpouští ve fyziologickém roztoku pro injekce.

Upozornění

Nepoužívejte jestliže jste alergický/á na cefuroxim nebo další antibiotikum ze skupiny cefalosporinů.Přečtěte si pozorně příbalovou informaci než začnete přípravek používat.

 

Status

léčivý přípravek na předpis

Soubory ke stažení

Upozorňujeme Vás, že webové stránky, na které hodláte vstoupit, nejsou určeny široké veřejnosti, neboť obsahují odborné informace o léčivých přípravcích, včetně reklamních sdělení, vztahující se k léčivým přípravkům. Tyto informace a sdělení jsou určena výhradně odborníkům dle zákona o regulaci reklamy v platném znění, tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat (dále jen odborník).

Vezměte v potaz, že nejste-li odborník, vystavujete se riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob, pokud byste získané informace nesprávně pochopil(a) či interpretoval(a), a to zejména reklamní sdělení, která mohou být součástí těchto stránek, či je využil(a) pro stanovení vlastní diagnózy nebo léčebného postupu, ať už ve vztahu k sobě osobně nebo ve vztahu k dalším osobám.

Prohlašuji, že jsem se s výše uvedeným poučením seznámil(a) , a to včetně definice odborníka, a jsem si vědom(a) rizik, kterým by se jiná osoba než odborník vstupem na tyto stránky vystavovala.
Ano / Ne
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací